Jeśli chcemy wyglądać naprawdę pięknie i atrakcyjnie, to powinniśmy, chociaż w minimalnym stopniu skorzystać z możliwości medycyny estetycznej. Możliwości medycyny estetycznej są bardzo różne, skupia się ona przede wszystkim na zastosowaniu środków chemicznych, narzędzi mechanicznych oraz leków.

medycyna estetycznaCzęsto medycynę estetyczną łączy się z dermatologią, jednakże działa ona w nieco szerszych aspektów, niż jedynie ta dziedzina medycyny. Lekarze medycyny estetycznej usuwają nagromadzony cellulit, pomagają leczyć trądzik, wspomagają wzrost włosów, usuwają blizny, często szpecące oraz prowadzą bardzo skuteczną profilaktykę, która odbija się pozytywnie też na cały organizm. Lekarze pałający się tą profesją przede wszystkim starają się, aby zabiegi upiększające nie odbijały się negatywnie na zdrowiu skóry, jej wytworów oraz całego organizmu.

To właśnie odróżnia lekarza od klasycznej kosmetyczki, która może bardzo skutecznie pomóc, jednakże stosowane zabiegi nie zawsze są pozytywne dla zdrowia i działają jedynie krótkotrwale.