Medycyna estetyczna skupia się w zasadzie na jednym celu- jak najlepszym wyglądzie naszego ciała. Oczywiście główną ideą jest to, aby nasze ciało wyglądało dobrze i jednocześnie nie wiązało się to z uszczerbkiem na zdrowiu.

medycyna estetycznaTo właśnie można odróżnić od standardowej kosmetologii, która nie skupia się na bezwzględnym zagwarantowaniu zdrowia w imię zasady primum non nocere. Medycyna estetyczna zajmuje się różnymi defektami wizualnymi. Podstawowym elementem działania jest niwelowanie skutków starzenia się skóry oraz działanie profilaktyczne poprzez eliminację czynników uszkadzających, a także właściwą suplementację witamin, minerałów, a czasem nawet wprowadzenie odpowiedniego leczenia farmakologicznego.

Zabiegi medycyny estetycznej mogą być realizowane tylko i wyłącznie przez dyplomowanego lekarza medycyny. Warto jest skorzystać z usług profesjonalnego specjalisty, który posiada szeroką wiedzę nie tylko na temat kosmetyków, ale i doskonale zna budowę tkankową i fizjologię naszej skóry, by leczenie było jak najlepsze i najbezpieczniejsze.