Teksty i wideo

Cuda medycyny estetycznej

Medycyna estetyczną jest gałęzią sztuki lekarskiej z pewnością wyjątkową. Rozszerza ona definicję zdrowia, jako braku żadnych chorób, skupiając się raczej na dobrostanie psychicznym i fizycznym pacjenta.

dziewczyna03Troska o dobrostan nie zamyka się tylko i wyłącznie w ramach istnienia, czy braku patologii. Bardzo często nasza fizjologia może być bardzo dla nas uciążliwa. Owszem, nie można wpływać bezkarnie na procesy fizjologiczne w naszym ciele, de regulując bez opamiętania homeostazę.

Ważne jest jednak uregulowanie pewnych fizjologicznych procesów jak choćby rogowacenie naskórka, czy potliwość. są to dwa w pełni poprawne i normalne procesy, jednakże czasami w formie nasilonej mogą być uciążliwe, tym samym przekształcając się w coś uciążliwego psychicznie.

Medycyna estetyczna pozwala zniwelować zmiany skórne, ograniczyć rozmiary tkanki tłuszczowej, czy zwyczajnie poprawić wygląd różnych części naszego ciała, jak choćby usta, piersi, czy skóra głowy i włosy8. Medycyna estetyczna odgrywa bardzo ważną rolę- pozwala zachować młodość i odzyskać nadzieję, na normalny wygląd.