Nasze kliniki:
Bonarka City Center - Tel.: +48 (12) 298 68 96
Dobrego Pasterza - Tel.: +48 (12) 418 20 30

Pierwsze zmarszczki? Pomoże botox!

Zmarszczki są widoczną oznaką starzenia się skóry. Które miejsca są narażone na ich powstawanie? Czoło, oczy, nos oraz usta to okolice najbardziej zagrożone ich pojawieniem się.

Działanie botoxu

Sprawnym sposobem na usunięcie bruzd jest botox. Taki zabieg działa wprost na źródło zmarszczek. Botulina, która jest podawana paraliżuje połączenie pomiędzy mięśniami twarzy a nerwami, wynikiem jest to, że nie dochodzi do kurczenia się mięśni. Efektem jest rozluźniona skóra oraz zlikwidowanie zmarszczek. Żeby osiągnąć jeszcze lepsze efekty, zastosowanie botoxu warto połączyć z innymi metodami pozbywania się bruzd.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg zrobić mogą osoby, pragnące pozbyć się zmarszczek mimicznych. Botox da nam możliwość usunięcia zmarszczek z okolic oczu czy ust. Sprawdzi się także w leczeniu zwiotczałych powiek. To także doskonały zabieg dla palaczy. Nałogowe palenie papierosów tworzy z reguły większe ilości bruzd. Botulina poradzi sobie też ze zmarszczkami, pojawiającymi się na szyi i dekolcie. Istnieją jednak również przeciwwskazania do zabiegu, dlatego warto skonsultować się ze specjalistą.

Najważniejsze informacje o zabiegu

Zabieg wykonywać powinni tylko wykwalifikowani lekarze. Do przeprowadzenia zabiegu niezbędna jest jednorazowa strzykawka i igła. Substancje aplikuje się w problematyczne miejsca twarzy, szyi i dekoltu. Czas trwania zabiegu to na ogół niecałe pół godziny. Procedura jest wręcz bezbolesna. Pacjentowi przeszkadzać może jedynie niewielkie ukłucie. Ilość botoxu dobierana jest bezpośrednio do konkretnej osoby i efektu, jaki chce osiągnąć, zabieg ten jest zatem zupełnie bezpieczny.

Efekty usuwania zmarszczek botoxem

Pierwsze efekty są widoczne już po 2 dniach od wykonanego zabiegu. Na najlepsze efekty poczekać trzeba mniej więcej 2 tygodnie. zależ to od kondycji skóry oraz zmarszczek. Skutkiem zabiegu botoxem jest widoczne usunięcie zmarszczek. Żeby osiągnąć zamierzony efekt, należy go powtarzać. Dzięki temu twarz młodnieje.

Koszt zabiegu botoxem

Zabiegi botoxem kojarzą się niechlubnie ze sztucznym wyglądem, choć dobrze przeprowadzone nie zaburzą mimiki twarzy. Specjaliści z zakresu medycyny estetycznej przykładają dużą wagę do tego, żeby efekty były jak najbardziej zadowalające. Preparat wprowadzany jest tylko określone mięśnie. W krakowskiej Klinice Medycyny Estetycznej Vesuna zabieg przy użyciu botoxu przeprowadzany jest tylko przez wyspecjalizowanych lekarzy. Cena zabiegu botoxem wykonywanego w wybranym miejscu twarzy to min. 150zł.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych zabiegach?

Skontaktuj się z nami